Dilek Tıkız, LL.M. (Maastricht)

 

Hukuki Danışman - Avukat

tikiz@lozanlegal.com

Dilek Tıkız Almanya'da doğup büyümüş ve başarı ile Fen lisesinden mezun olduktan sonra Georg-August Göttingen Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya hak kazanmıştır. Türkiye'ye temelli dönüş yaptıktan sonra 2012 yılında Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden eğitimine devam etmiş ve 2016 yılında başarı ile mezun olmuştur. 


Avukatlık stajını tamamlayıp İzmir Barosu’na kayıt olduktan sonra 2018 yılında Maastricht Üniversitesi Avrupa Birliği yüksek lisans programında okumaya hak kazanmıştır.

 
2019 yılında Yüksek lisansını başarı ile tamamlayıp Avrupa Birliği Rekabet Hukukunda "Geo-blocking" konulu tezini yazarak ve LL.M. ünvanını kazanmıştır.


Uluslararası alanda daha kapsamlı hizmet sunabilmek için 2019 yılında Anadolu Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde lisansa başlamıştır. Avrupa Birliği Hukuku, Rekabet Hukuku ve bu kapsamda birleşmeler ve devirlerde uzmanlaşan Dilek Tıkız ayrıca Almanca, İngilizce ve Türkçe hukuk terminolojisinde kendini geliştirmiş, bu alanda farklı projeler hazırlayıp, 2020 yılında yeminli tercüman olmuştur.